Rýchly kontakt  0907 565 593

Chladenie vody a kvapaliny

S postupným globálnym klimatickým otepľovaním je stále významnejšie využitie strojných jednotiek v uzavretých okruhoch chladiacej vody.

Požiadavku na trvalo nízku teplotu chladiacej vody, často hlboko pod 15°C už nie sú schopné zabezpečiť chladiace veže alebo ventilátorové chladiče, u ktorých je nutné počítať, že v letnom období bude teplota chladiacej vody dosahovať hodnoty aj cez 30°C.

U vysoko výkonných alebo presných obrábacích strojov, u ktorých je v každom období vyžadovaná konštantná teplota médií ± 0,5°C, je nutné inštalovať vodné a olejové chladiace jednotky - chillery. Tieto systémy sú vhodné napríklad pre chladenie vysokofrekvenčných vretien u vysokovýkonných vŕtačiek alebo frézok u obrábacích centier pre výrobu dosiek plošných spojov, kde sú vyžadované veľmi úzke výrobné tolerancie, púhych ± 0,002 mm. Na zabezpečenie vysokej kvality výrobkov je vyžadovaná konštantná teplota vretenového oleja, mazacieho oleja a prevodovky.

Moderné chillery/chladiace jednotky pomáhajú znižovať prevádzkové náklady

Použitie chladnej vody na chladenie strojov vedie k zlepšeniu ich výkonu a predĺženiu ich životnosti. Jedným chladiacim systémom je možné chladiť tiež viac chladiacich okruhov s rôznymi médiami a rozdielnou teplotou média.

Energetické úspory možno dosiahnuť využitím chladenia vody systémom "free-cooling", ktorý je vhodný pre rôzne oblasti - výroba potravín, spracovanie plastov, využitie laseru, strojárstvo, papierenský a chemický priemysel a ďalšie. Systém kombinuje chladenie chladiacou jednotkou /CHILLER s presnou tepotou chladiacej vody a  chladným vonkajším vzduchom cez externe umiestnený ventilátorový chladič.

 

chladenie vody a kvapaliny

Prosím, počkajte na úplne načítanie stránky.

Chcete viac informácii?

Napíšte nám správu. Odpovieme najneskôr do 24 h. Pokiaľ nechcete čakať, kontaktujte nás telefonicky na jednej z našich pobočiek alebo priamo v centrále.

Tento údaj je povinný. Vyplňte ho, prosím.
Tento údaje je povinný. Pokiaľ nie ste firma, zadajte "fyzická osoba".
Tento údaj je povinný. Prosím, zadajte svoju emailovú adresu.
Tento údaj je povinný. Zadajte, prosím, tel. kontakt.
Nie je možné odoslať správu bez obsahu.
Invalid Input