Rýchly kontakt  0907 565 593

Ventily a rozvádzače

Niektoré proporcionálne ventily majú priamo na svojom tele integrovanú riadiacu elektroniku, ktorá riadiaci signál nízkeho výkonu zosilňuje na prúdový signál vyššieho výkonu pre ovládanie vlastného ventilu. Pre riadenie tých ventilov, ktoré takto vybavené nie sú, sú k dispozícii externé moduly s riadiacou elektronikou, ktorá v niektorých prípadoch umožňuje aj uzavrieť regulačnú slučku so spätnou väzbou.

Vstavané ventily (Slip-in)
Dvojpolohové - dvojcestné ventily realizované kolkom prerušujúcim hydraulickú cestu zatváraním do sedla. Ich prevedenie ich predurčuje pre zástavbu do otvorov s rozmermi podľa štandardu ISO, ktoré sa vytvárajú v rôznych rozvodných kockách a tvoria tak integrované hydraulické obvody s radom výhod ako je úspora spojovacieho materiálu (nákrutka, potrubia, hadice), zmenšenie hydraulických strát prúdiacej kvapaliny v krátkych cestách a vylúčenie vibrácií spôsobených pružnosťou potrubných a hadicových spojov.

Vstavané ventily sa po zabudovaní do otvoru prekrývajú rôznymi typmi dosiek s nadstavbou ovládacích ventilov-pilotov, ktoré zabudovateľným ventilom dávajú funkciu ventilov tlakových, škrtiacich či rozvádzačov, a to aj s možnosťou proporcionálnej funkcie.

Príslušenstvo, montážne dosky
Existuje niekoľko spôsobov montáže hydraulických ventilov a rozvádzačov a ich prepojení v hydraulickom obvode: montáž na dosku, vstavba do rozvodnej kocky (slip-in), pripojenie priamo do potrubia alebo tiež montáž ventilov v sendvičovom prevedení vertikálne jeden na druhý, do "komína".

Pre všetky tieto druhy montáže sú k dispozícii montážne dosky a rozvodné kocky v mnohých variantoch vrátane spojovacieho materiálu (skrutky, svorníky).

K príslušenstvo ventilov montovaných do hydraulického obvodu patria tiež kontrolné snímače tlaku s prepínačmi meracích miest, tlakové spínače ("vysielača tlaku") a tiež tlakové zosilňovače.

ventily_rozvádzače

Prosím, počkajte na úplne načítanie stránky.

Chcete viac informácii?

Napíšte nám správu. Odpovieme najneskôr do 24 h. Pokiaľ nechcete čakať, kontaktujte nás telefonicky na jednej z našich pobočiek alebo priamo v centrále.

Tento údaj je povinný. Vyplňte ho, prosím.
Tento údaje je povinný. Pokiaľ nie ste firma, zadajte "fyzická osoba".
Tento údaj je povinný. Prosím, zadajte svoju emailovú adresu.
Tento údaj je povinný. Zadajte, prosím, tel. kontakt.
Nie je možné odoslať správu bez obsahu.
Invalid Input