Rýchly kontakt  0907 565 593

Hydraulické valce

Hydraulické valce patria medzi pohonmi vykonávajúci lineárny pohyb. Lineárny pohyb je realizovaný tlakom hydraulickej kvapaliny na piest. Piest prenáša silu a pohyb pomocou piestnice. Vzhľadom k skutočnosti takmer nestlačiteľnej hydraulickej kvapaliny, môže hydraulický valec dosahovať pomerne presné posunutie piestu.

Parker portfólio hydraulických valcov je veľmi široké a osvedčili sa na trhu ako spoľahlivé pohony rôznych zariadení.

Hydraulické valce sa delia podľa konštrukcie a maximálneho tlaku pracovnej kvapaliny.

Svorníkové hydraulické valce
Svorníkové hydraulické valce sú tvorené predným a zadným vekom štvorhranného tvaru. Medzi predným a zadným vekom je pomocou svorníkov upevnená hrubostenná rúrka, vnútri ktorej sa pohybuje piest. Piest je spojený s piestnicou, ktorá prechádza stredom predného veka.

Medzi svorníkové hydraulické valce patria typy 2A, 3L, 2H, 2HD, 3H, 3HD, HMI, HMIX, HMD a svorníkové hydraulické valce z nerezovej ocele SH, SHG.

Hydraulické valce s predným a zadným vekom valcového tvaru
Hydraulický valec má medzi predným a zadným vekom, pomocou matíc so závitmi, upevnenú hrubostennou rúrkou. Vnútri rúrky sa pohybuje piest, ktorý je spojený s piestnicou prechádzajúcej stredom predného veka. Medzi hydraulické valce s predným a zadným vekom valcového tvaru patria typy MMB, MMA.

Kompaktné hydraulické valce
Kompaktný hydraulický valec sa skladá z tela valca, do ktorého je naskrutkované predné a zadné veko. Medzi kompaktné hydraulické valce patria typy CHE, CHD.

Elektrohydraulické osi
Elektrohydraulická os patrí medzi svorníkové vojne s namontovaným hydraulickým proporcionálnym ventilom a riadiacou elektronickou jednotkou. Jedná sa o kompletné riešenie hydraulického pohonu, ktorý je schopný vysunúť piestnicu do vopred stanovenej polohy v kombinácii s dosiahnutím požadovanej sily. Medzi elektrohydraulické osi patrí typ AXC.

Elektrohydraulické vojne
Hydraulický pohon sa skladá z kompaktného hydraulického agregátu a hydraulického valca. Hydraulický agregát je osadený zubovým čerpadlom ktorého pohon zabezpečuje elektromotor s napätím 12V alebo 24 V DC. Medzi elektrohydraulické vojne patrí typ EHA.

hydraulické valce

Prosím, počkajte na úplne načítanie stránky.

Chcete viac informácii?

Napíšte nám správu. Odpovieme najneskôr do 24 h. Pokiaľ nechcete čakať, kontaktujte nás telefonicky na jednej z našich pobočiek alebo priamo v centrále.

Tento údaj je povinný. Vyplňte ho, prosím.
Tento údaje je povinný. Pokiaľ nie ste firma, zadajte "fyzická osoba".
Tento údaj je povinný. Prosím, zadajte svoju emailovú adresu.
Tento údaj je povinný. Zadajte, prosím, tel. kontakt.
Nie je možné odoslať správu bez obsahu.
Invalid Input