Rýchly kontakt  0907 565 593

Akumulátory

Hydropneumatické akumulátory umožňujú akumulovať, a podľa potreby opäť využiť tlakovú energiu prenášanú kvapalinou. Najčastejšie použitie je u hydraulických pohonov, kde akumulátor ponúka možnosť zástavby podstatne menšieho čerpadla a tým aj zníženie elektrického príkonu.

Často tiež slúži ako energetická a bezpečnostná rezerva - pri výpadku elektrickej energie umožňuje akumulátor napr. dodávať energiu pre núdzové mazanie hydrostatických ložísk, dokončenie pracovného cyklu stroja, alebo jeho uvedenie do bezpečného stavu.

Hydropneumatické akumulátory sú schopné s minimálnymi nárokmi na údržbu zaistiť spoľahlivú funkciu hydraulického okruhu, a to aj v prípade náročných prevádzkových požiadaviek.

Spoľahlivosť, široká ponuka vyrábaných veľkostí a pracovný tlak 330 bar (na želanie aj viac) sú hlavnou prednosťou týchto hydraulických prvkov. Robustná a rozoberateľná konštrukcia zaručuje vysokú životnosť a umožňuje prípadnú výmenu poškodeného pryžového vaku. Vakové akumulátory je možné odporučiť pre nepretržitú prevádzku v tých najťažších podmienkach.

Hydropneumatické membránové akumulátory - ich výhodou je jednoduchá a ľahká konštrukcia, malé rozmery, relatívne nízka cena a široký rozsah pracovného tlaku - pomer plniaceho a maximálneho prcovního tlaku činí až 1:8. Membránové akumulátory sú obzvlášť vhodné pre nasadenie v mobilnej hydraulike. Ďalej sa používajú predovšetkým pri obrábacích a tvárniacich strojov.

Pre tieto typy akumulátorov ponúkame široký sortiment náhradných dielov a samozrejmosťou je aj servisná činnoť, plnenie a revízie.

Prosím, počkajte na úplne načítanie stránky.

Chcete viac informácii?

Napíšte nám správu. Odpovieme najneskôr do 24 h. Pokiaľ nechcete čakať, kontaktujte nás telefonicky na jednej z našich pobočiek alebo priamo v centrále.

Tento údaj je povinný. Vyplňte ho, prosím.
Tento údaje je povinný. Pokiaľ nie ste firma, zadajte "fyzická osoba".
Tento údaj je povinný. Prosím, zadajte svoju emailovú adresu.
Tento údaj je povinný. Zadajte, prosím, tel. kontakt.
Nie je možné odoslať správu bez obsahu.
Invalid Input