Rýchly kontakt  0907 565 593

Palivová filtrácia

Voda, najhorší nepriateľ motora.

Vodu možno často nájsť v nafte hlavne vďaka kondenzácii, distribúcií a podmienkam okolitého prostredia. Kontaminácia vodou sa vyskytuje častejšie vo vlhkom prostredí a v námorných aplikáciách.

Typické zariadenia pre predfiltráciu nemajú schopnosť odlúčiť vodu a zamedziť jej vniknutiu do čerpadla a vstrekovača, a teda nezabraňujú následnému poškodeniu a zníženiu účinnosti palivových systémov. Preto je mimoriadne dôležité účinne odlúčiť vodu v palive predtým, než sa vykoná záverečná fáza filtrácie pevných častíc v palive. Parker Racor vo svojom sortimente ponúka rad produktov, ktoré vám pomôžu týmto problémom predísť.

Prítomnosť vody v naftovom palive môže spôsobovať nasledujúce problémy:

  • Voda spôsobuje koróziu železných komponentov a vytvára voľné častice oxidov železa, ktoré môžu poškodzovať vstrekovače.
  • Voda v kombinácii s naftovým palivom môže vytvárať ideálne podmienky pre rýchly mikrobiologický rast baktérií. Tieto mikróby môžu obmedziť účinnosť filtrov a ovplyvňujú efektívnosť vstrekovania. Kontaminácia vodou v kombinácii s rôznymi formami síry vytvára kyselinu sírovú. Táto silná kyselina môže poškodzovať systém vstrekovania a komponenty motora.
  • Voda v systéme vstrekovania zhoršuje lubrikačné vlastnosti systému a tým môže spôsobiť zadieranie a predčasné opotrebovanie.
palivova filtracia

Prosím, počkajte na úplne načítanie stránky.

Chcete viac informácii?

Napíšte nám správu. Odpovieme najneskôr do 24 h. Pokiaľ nechcete čakať, kontaktujte nás telefonicky na jednej z našich pobočiek alebo priamo v centrále.

Tento údaj je povinný. Vyplňte ho, prosím.
Tento údaje je povinný. Pokiaľ nie ste firma, zadajte "fyzická osoba".
Tento údaj je povinný. Prosím, zadajte svoju emailovú adresu.
Tento údaj je povinný. Zadajte, prosím, tel. kontakt.
Nie je možné odoslať správu bez obsahu.
Invalid Input