Rýchly kontakt  0907 565 593

Koncová filtrácia vzduchu

Znečistenie stlačeného vzduchu predstavuje pre moderné výrobné podniky skutočný problém. Stlačený vzduch je veľmi často kľúčové médium pre výrobné procesy, či už vzduch prichádza do priameho kontaktu s výrobkami alebo slúži na automatizáciu procesov, či zaisťuje hnaciu silu príslušného výrobného pochodu. Spoľahlivá dodávka čistého suchého vzduchu je zásadná pre zaistenie efektívnej podnikovej výroby.

Výrobná rada filtrov stlačeného vzduchu OIL-X EVOLUTION je navrhnutá tak, aby spĺňala všetky požiadavky na kvalitu. S využitím techník používaných v leteckom priemysle sa podarilo optimalizovať smer prúdenia vzduchu telesom aj vložkou filtra. Výsledkom je podstatné zníženie prietokových turbulencií a tlakovej straty. Optimálne prúdenie je kľúčovým faktorom k zníženiu prevádzkových nákladov u systémov filtrácie stlačeného vzduchu.

Filtre a filtračné vložky môžu na prvý pohľad vyzerať rovnako, ale ich funkčnosť rovnaká nie je.

Filtre šiestich najpredávanejších firiem z oblasti stlačeného vzduchu boli testované oproti filtrom OIL-X EVOLUTION. Sledovala sa účinnosť filtrácie a spotreba energie s týmito výsledkami:

83% bežných filtrov a 67% vysoko účinných filtrov nesplnilo deklarovanú účinnosť odstránenia oleja
50% testovaných filtrov neuviedlo počiatočnú tlakovú stratu pri zaťažení
67% bežných filtrov a 33% vysoko účinných filtrov uvádzajúcich počiatočnú tlakovú stratu pri zaťažení nesplnilo deklarované hodnoty
0% bežných filtrov splnilo deklarované parametre odstránenie oleja a tlakové straty pri zaťažení
17% vysoko účinných filtrov splnilo deklarované parametre odstránenie oleja a tlakové straty pri zaťažení
Účinnosť filtrov OIL-X Evolution bola overená nezávislou spoločnosťou Lloyds Register a spĺňa požiadavky noriem ISO 8573, ISO8573-1 Aišou 12500.

Nákladným problémom s čistotou stlačeného vzduchu je možné ľahko predísť inštaláciou vysoko účinných sušičov PNEUDRI vybavených filtráciou OIL-X Evolution.

Táto súprava je vhodná pre ľubovoľný typ kompresoru a pre akúkoľvek aplikáciu.

koncova filtracia vzduchu

Prosím, počkajte na úplne načítanie stránky.

Chcete viac informácii?

Napíšte nám správu. Odpovieme najneskôr do 24 h. Pokiaľ nechcete čakať, kontaktujte nás telefonicky na jednej z našich pobočiek alebo priamo v centrále.

Tento údaj je povinný. Vyplňte ho, prosím.
Tento údaje je povinný. Pokiaľ nie ste firma, zadajte "fyzická osoba".
Tento údaj je povinný. Prosím, zadajte svoju emailovú adresu.
Tento údaj je povinný. Zadajte, prosím, tel. kontakt.
Nie je možné odoslať správu bez obsahu.
Invalid Input